تبلیغات
خبرنامه آنلاین پیام نور - رسیدگی به شرایط تاسف بار در دانشگاه پیام نور
خبرنامه آنلاین پیام نور
online-tpnu.mihanblog.com

سرویس با بینندگان «تابناک» ـ مطالب زیر از کاربران از طریق ایمیل اختصاصی karbar@tabnak.ir به دست ما رسید که تا حد امکان پیگیری لازم برای پاسخ گرفتن از دستگاه مربوطه انجام شد، ولی متاسفانه به دریافت پاسخ منجر نشد.

متن یکی از این درخواستها به همراه توضیح «تابناک»، چنانکه پیش از این وعده داده شده بود، به شرح زیر می آید:

طرح مشکل:

با عرض سلام. و ضمن سپاس از پیگیری های ارزنده شما عزیزان
نامه زیر چند ماه پیش به امضای دانشجویان کارشناسی ارشد رشته آموزش زبان فارسی دانشگاه پیام نور اصفهان رسیده  و به ریاست دانشگاه پیام نور اصفهان آقای دکتر فضیلتی ارسال شده ولی هیچ گونه پاسخ و یا اقدامی در رابطه با آن صورت نگرفته است

با توجه به مطالب نامه و همچنین پیگیری بیست و سی در زمان ثبت نام اولیه و قول مسوولین مبنی بر حل مساله شهریه و عدم تحقق وعده ها خواهشمند است در این خصوص پیگیری جدی را مبذول فرمایید.

لازم به ذکر است همانگونه که در نامه آمده مرکز تحصیلات تکمیلی پیام نور اصفهان که قبلا واحد اداری بوده با تغییرات اندکی تبدیل به آموزشی شده که فاقد بسیاری از امکانات مورد نیاز دانشجویان ارشد است و به نظر می رسد صرفا درآمدی اقتصادی مورد نظر عزیزان بوده تا سرویس دهی و افزایش کیفیت آموزشی.

البته در مورد سایت کامپیوتر که در نامه اشاره شده چندماه پیش یکی از اتاقها با گذاشتن چند کامپیوتر (5-6) دستگاه  تبدیل به سایت شده که با توجه به جمعیت و نیاز پاسخگو نیست. همپنین با توجه به این که یک اتاق بسیار محقر به عنوان سلف پیش بینی شده معمولا دانشجویان در راهرو یا در گوشه و کنار حیاط کوچک مرکز اقدام به صرف ناهار می کنند.

با توجه به نبود سلف سرویس غذا با تاکسی! از مرکز کهندژ حمل و به دانشجویانی که قبلا اسم خود را در لیست بوفه دانشگاه نوشته اند داده می شود!!! محل تحویل غذا بوفه داخل حیاط است در حالی که دانشجویان روی سر و کله هم می روند

با تشکر:  دانشجوی ارشد پیام نور اصفهان

دوستان عزیز بنظر من یه نامه گروهی یا ایمیل به یکی از سایتهای خبری معتبر جهت رسیدگی بفرستید و نسبت به وضع موجود که شاید خیلی از دانشگاه پیام نور اصفهان بدتر باشد اعتراض کنین
بقیه در ادامه مطلبباسمه تعالی
11/12/90
ریاست و اعضای محترم هیئت امنای دانشگاه پیام نور اصفهان
سلام علیکم

احتراماً پس از حمد و ثنای خدا و درود و صلوات بر محمد و آل محمد(ص) به استحضار می رساند با توجه به این که به استناد شرایط و ضوابط مندرج در دفترچه ثبت نام کارشناسی ارشد سال 90 (صفحه 154) در رابطه با شهریه ثابت و متغیر دانشگاه پیام نور که یکی از ملاکهای مهم انتخاب رشته و تعیین دانشگاه توسط متقاضیان می باشد، میزان شهریه ثابت 3311000 ریال و متغیر به ازای هر واحد 331000 ریال اعلام گردیده و متذکر شده که با تصویب هیئت امنا این مبلغ تا حدود 15% قابل افزایش است با این حال در شهریه تعیینی و اخذ شده در ترم گذشته و جاری مبلغی بسیار فراتر از میزان اعلام شده و حتی درصد افزایش پیش بینی شده از دانشجویان این مرکز (یعنی شهریه ثابت بیش از 4690000 ریال و متغیر هر واحد حدود  یک دهم شهریه ثابت) اخذ گردیده است .

بدیهی است که برای افزایش شهریه حتی در همان حد مجاز (یعنی 15 درصد) نیز باید توجیهاتی وجود داشته باشد، حال آن که با کمال تاسف باید گفت که دانشجویان این مرکز که به نظر می رسید باید یکی از مراکز معتبر پیام نور در سطح کشور باشد از امکانات بسیار ابتدایی مراکزی که فقط اقدام به ارائه رشته های کارشناسی می نمایند نیز محرومند.

 آیا نبود امکانات اولیه ای چون سایت اینترنت، کتابخانه، سالن مطالعه، سلف سرویس (و نحوه توزیع ژتون و غذا به دانشجویان!) ملاک افزایش بیش از 40 درصدی شهریه در این مرکز بوده است؟! و آیا رواست دانشجویانی که با مشقت فراوان و تحمیل هزینه های گزاف رفت و آمد و اسکان و مصائب دیگر قصد ارتقاء دانش و ادامه تحصیل را دارند و بسیاری از آنان از اقشار متوسط و کم درآمد جامعه هستند، مجبور به پرداخت شهریه ای بسیار فراتر از حد اعلام شده باشند؟

 لذا اینجانبان جمعی از دانشجویان کارشناسی ارشد مرکز پیام نور اصفهان (ورودی 90) از آن عزیزان درخواست تجدید نظر در میزان شهریه اخذ شده و استرداد آن به دانشجویان و یا محاسبه آن برای ترم های آینده را داریم. مستدعی است دستور بررسی جدی این موضوع را مبذول و نتیجه را امر به ابلاغ فرمایید.

توضیح  «تابناک»

طی نامه ارسالی با شماره 457/ت مورخ 22 /05/ 91 به روابط عمومی دانشگاه پیام نور متأسفانه جوابی دریافت نشد لذا طبق قولی كه بینندگان عزیز داده بودیم گزارش رسیده بدون جواب منتشر می شود.

شایان ذكر است در صورت دریافت هرگونه پاسخ از آن دانشگاه محترم، «تابناك» پاسخ مربوط را درج خواهد نمود.

ارسال توسط سعید بحرانی فرد
آرشیو مطالب
صفحات جانبی
پیوند های روزانه
Online User What is my IP address?