تبلیغات
خبرنامه آنلاین پیام نور - شرایط مهمان شدن دانشجویان کاردانی و کارشناسی در سال ۹۱ / آغاز ثبت نام از ۳ مهر
خبرنامه آنلاین پیام نور
online-tpnu.mihanblog.com

متقاضیان استفاده از ماده ۳ آیین نامه میهمانی و انتقال دانشجویان مصوب ۱۰ مهر سال ۸۹ وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در قالب دانشجوی میهمان مبنا می توانند از این آیین نامه استفاده کنند و درصورت واجد شرایط بودن نسبت به ارسال تقاضای خود منحصراً از طریق سازمان سنجش آموزش کشور اقدام کنند.

الف- شرایط و ضوابط کلی متقاضیان

متقاضی باید در رشته های متمرکز آزمون سراسری سال ۱۳۹۱ در یکی از مقاطع کاردانی یا کارشناسی پذیرفته شده باشد و در موسسه محل قبولی ثبت نام کرده و به عنوان دانشجو تلقی شود.

تبصره۱- پذیرفته شدگان رشته‌های دارای شرایط خاص و معرفی شدگان رشته های نیمه متمرکز برای شرکت در مراحل مصاحبه، معاینه و یا آزمون علمی و عملی در این مرحله مشمول استفاده از آیین نامه نمی‌شوند.

تبصره۲- پذیرفته‌شدگان رشته‌های مختلف تحصیلی دانشگاههای علوم پزشکی ( به عبارتی دانشگاهها و موسسات آموزش عالی وابسته به وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی)، پذیرفته‌شدگان رشته دکتری دامپزشکی و دانشگاه آزاد اسلامی مشمول استفاده از این آیین نامه نمی‌شوند.

تبصره۳- دانشجویان پذیرفته شده در آزمونهای سراسری قبل از سال ۱۳۹۱ دراین مقطع زمانی مشمول استفاده از آیین نامه نمی شوند.

دانشجویانی می توانند متقاضی شوند که دانشگاه محل قبولی آنان خارج از شهر محل سکونت دائمی خانواده دانشجو باشد.

شرط دارا بودن نمره در هریک از دانشگاههای گروههای ۲ تا ۶ داشتن حداقل ۸۵ درصد، دانشگاههای گروه ۷ داشتن حداقل ۹۰ درصد و برای دانشگاههای گروه ۸ داشتن حداقل ۹۵ درصد نمره آخرین فرد پذیرفته شده در سهمیه مربوط باتوجه به سهمیه متقاضی در همان رشته قبولی است که این امر توسط سازمان سنجش آموزش کشور بررسی خواهد شد .

دانشجویان پذیرفته شده در:

– دوره روزانه برای دوره های روزانه، شبانه، دانشگاه پیام نور، نیمه حضوری، مجازی و بین الملل و موسسات غیرانتفاعی

- دوره شبانه برای دوره شبانه، دانشگاه پیام نور، نیمه حضوری ، مجازی و بین الملل و موسسات غیرانتفاعی

- دانشگاه پیام نور برای دانشگاه پیام نور، نیمه حضوری، مجازی و بین الملل و موسسات غیرانتفاعی

- دوره های نیمه حضوری برای دانشگاه پیام نور ، نیمه حضوری ، مجازی و بین الملل و موسسات غیرانتفاعی

- دوره‌های مجازی و بین الملل برای دوره‌های مجازی و بین الملل و موسسات غیرانتفاعی،

- موسسات غیرانتفاعی برای موسسات غیرانتفاعی

می توانند متقاضی شوند و میهمان شدن به عکس امکان‌پذیر نیست.

۵- از آنجا که یکی از شرایط موافقت با ثبت نام افرادی که به عنوان میهمان مبنا به دانشگاه مقصد معرفی می‌شوند احراز سکونت دائمی خانواده دانشجو در محل دانشگاه مورد تقاضا می‌باشد لذا متقاضی لازم است به این موضوع توجه کند و بدیهی است پس از معرفی می‌بایست یکی از مدارک ذیل را ارائه دهد:

۱ـ۵ـ سند ملکی به نام پدر یا مادر یا همسر یا فرد متقاضی در همان محل

۲ـ‌۵ـ حکم اشتغال پدر یا مادریا همسر و یا فرد متقاضی در همان محل

۳ـ۵ـ جواز کسب پدر یا مادر یا همسر و یا فرد متقاضی در همان محل

۶-  تعداد افرادی که به عنوان میهمان از طریق سازمان معرفی خواهند شد با توجه به ضوابط و درصدهای تعیین شده از طرف وزارت علوم، تحقیقات و فناوری خواهد بود.

۷- توزیع متقاضیان واجد شرایط بر اساس نمرات داوطلبان انجام می‌گیرد و در شرایط مساوی اولویت معرفی تا سقف تعیین شده با دانشجویان دختر می‌باشد.

ب ـ‌ اقداماتی که توسط دانشجو بایستی صورت پذیرد:

۱- با توجه به اینکه پرداخت هزینه بررسی تقاضا بصورت اینترنتی انجام می‌شود دانشجو بایستی از ساعت ۱۴روز دوشنبه مورخ ۳/۷/۹۱ و حداکثر لغایت روز یکشنبه مورخ۹/۷/۹۱ به سایت سازمان به آدرس www.sanjesh.org مراجعه و از طریق پرداخت الکترونیکی با استفاده از کارتهای عضو شبکه بانکی شتاب مبلغ ۴۰٫۰۰۰ ریال (۴۰۰۰ تومان) بابت هزینه بررسی تقاضا پرداخت و نسبت به دریافت کد رمز اقدام نماید.

۲- به بخش مربوط به ارسال تقاضای فرم میهمان مبنا مراجعه و با ورود به این بخش به درج اطلاعات لازم و کد رمز نسبت به تکمیل فرم تقاضای میهمان مبنا اقدام نماید.

۳- برای تکمیل فرم دانشجو بایستی کد رشته محلهای مورد تقاضای خود را (حداکثر ۱۰ کد رشته) با توجه به استان محل سکونت دائمی خانواده درج نماید (کد رشته محلها همان کد رشته محلهای مندرج در دفترچه راهنمای انتخاب رشته‌های تحصیلی (دفترچه شماره ۲) حسب گروه آزمایشی داوطلب می‌باشد)

۴- چنانچه دانشجوی متقاضی واجد شرایط و ضوابط مندرج در این اطلاعیه و آیین نامه مربوط نباشد بدیهی است به تقاضای وی ترتیب اثر داده نخواهد شد و وجوه پرداختی وی قابل استرداد نیست.

۵- به هرگونه تقاضایی که به غیر از روش تعیین شده در این اطلاعیه (خارج از سایت سازمان) و یا بیش از یکبار ارسال گردد ترتیب اثر داده نخواهد شد و متقاضیان از مراجعه حضوری به سازمان اکیداً خودداری نمایند.

۶- نظر به اینکه نتیجه بررسی تقاضای دانشجو از طریق این سازمان به دانشگاه مبدا (دانشگاه محل قبولی اولیه دانشجو) ارسال خواهد شد. لذا متقاضیان برای اطلاع از نتیجه بررسی تقاضای خود پس از یک ماه به آموزش دانشگاه محل تحصیل مراجعه نمایند و از تماس یا مراجعه حضوری به سازمان سنجش جداً خودداری شود.
طبقه بندی: خبرهای داغ، 
ارسال توسط رضا کیومرثی ( تیم مدیریت )
آرشیو مطالب
صفحات جانبی
پیوند های روزانه
Online User What is my IP address?